KONTAKT

Växel kontorstid: 010-410 39 00
Journummer, all övrig tid: 010-410 39 50
Kontorstid måndag-fredag: 8.00-17.00
E-post: kontakt@ramp.nu

Adress: Tantogatan 31
118 42 Stockholm

T-bana: Zinkensdamm, Mariatorget, Medborgarplatsen
Pendeltåg: Södra station
Buss: 55 eller 4
Bil: Det finns gott om parkeringsplatser i närheten


Sen 1 januari 2021 ingår Ramp Personlig Assistans i NÄRA-gruppen. Frågor till företagets ledning hänvisas i första hand till:

Hanna Kauppi
Tfn: 08-514 509 54
E-post: hanna.kauppi@nara.nu

 

Ingrid Wikström
Tfn: 08-514 509 57
E-post: ingrid.wikstrom@nara.nu


Agi-3

Agnes Serfözö
Uppdragsansvarig och HR-ansvarig
Jobbat många år med ledande befattningar inom funktionshinderfältet
Tfn: 010-410 39 12
Mobil: 072-077 20 87

E-post: agnes@ramp.nu

Maria G

Maria Gustafsson  
Uppdrags- och personalansvarig
Flera års erfarenhet inom personlig assistans
Tfn: 010-410 39 01
Mobil: 070-616 55 88
E-post: maria@ramp.nu

Rickard-2

Rickard Friberg
Verksamhetsansvarig
Pappa till 25-årig kille med CP-skada som är assistansanvändare.
Tfn: 010-410 39 04
Mobil: 070-616 03 04
E-post: rickard@ramp.nu

jerker

Jerker Hernbäck
Uppdragsansvarig
Mer än 15 års erfarenhet som personlig assistent och medarbetare på Jorielskolan i Stockholm.
Tfn: 010-410 39 03
Mobil: 070-616 38 39
E-post: jerker@ramp.nu

ramp-21

Samir Raka
Personalsamordnare och rekrytering
Jobbat åtskilliga år som personlig assistent
Tfn: 010-410 39 11
Mobil: 072-077 51 94
E-post: samir@ramp.nu

Paulina-2

Paulina Ahlén
Jour och bemanning
Tidigare personalsamordnare på Ramp
Tfn: 010-410 39 50 (jour – endast efter kontorstid)
Mobil: 072-079 66 35
E-post: paulina@ramp.nu

RAMP-logotyp-mellan-9

Christina Oddbratt
Jour och bemanning
Många års erfarenhet som personlig assistent
Tfn: 010-410 39 50 (jour – endast efter kontorstid)
Mobil: 072-072 19 83
E-post: christina@ramp.nu

sanna 2

Sanna Ström
Ekonomiansvarig
Jobbat som personlig assistent
Tfn: 010-410 39 00
E-post: sanna@ramp.nu

annika

Annika Stridh
Löneansvarig och HR-adm.
Mamma till 23-årig tjej med CP-skada, autism som är assistansanvändare
Tfn: 010-410 39 05
Mobil: 070-616 55 35
E-post: annika@ramp.nu